Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Ozon Terapi

section-c1587ec

Ozon tedavisi ile bölgesel incelme vücutta göbek, bel, basen bölgelerinde oluşan yağların eritilmesi ve başımızın belası selülitin tedavisi için uyguladığımız yöntemlerden biridir. Genel kilo verme sürecimizde bölgesel yağların gitmesi zor olacağı için ozonun metabolizma hızlandırıcı etkisi ve lipolitik etkisinden destek alabiliyoruz. Ozon terapi doğal ve hiçbir yan etkisi olmaması nedeni ile güvenilir ve etkili bir yöntemdir.

Hatırlar mısınız? Çok öncelerden karboksiterapi denilen bir işlem vardı. Selülit gidermek için yapılırdı ve mantığı tamamen dokuya karbondioksit verip vücudun savunma olarak bölgeyi oksijenlendirmesiyle yani bölgede dolaylı yoldan oksijeni arttırmak mantığıyla yapılan bir işlemdir. Biz ise oksijeni artık direk verebiliyoruz.

Bu uygulamada ozon gazı çok ince mezoterapi iğneleriyle incelme istenilen bölgedeki yağ dokularına enjekte edilir. Özellikle göbek ve basen gibi yakılması çok zor olan depo yağların biriktiği bölgelerde ozon gazı enjeksiyonu oradaki depo yağların yakılabilir yağ haline gelmesini sağlar. Kişi beraberinde günde yarım saatlik yürüyüş ve mutlaka bol su içimi ile bu bölgedeki yağlarından kurtulması mümkündür. Ozon terapi ile yağ kaybının olduğu yerde sarkma problemi görülmez. Çünkü ozon hücre yenilenmesi ve kolajen yapımını uyararak doku toparlanmasına yardımcı olur. Enjeksiyonun yapıldığı noktalarda oksijenizasyon meydana gelir bunun sonunda damarlarda genişleme, kan akışının hızlanması , kolajen ve elastin sentezi artışı kazanımlarımızdır. Yok edilen yağ hücrelerinin yerine zamanla bağ dokusunu alması ile birlikte bir iki ay sonra bölgede toparlanma ve sıkılaşma görülür

Sistemik olarak yapılan ozon terapi ise vücudun yağlardan enerji üretebilmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. En başta cilt olmak üzere beyin ve kasların kan dolaşım hızını arttırarak vücudun daha iyi şekilde oksijenlenmesine ve enerjiye daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur.

Kısaca ozon sizi zayıflatır.

Ozon Terapi ile Zayıflama Yöntemi Nasıl İşler?

Ozon tedavisi ile bölgesel incelme metodu, vücudun göbek, bel ve basen bölgelerinde oluşan yağların eritilmesi için uygulanan yöntemlerdir. Ozon tedavisi ile bölgesel incelme sağlayabilmek için sadece diyet yapmak maalesef yeterli olmayacaktır. Nedeni ise kilo verme amacı için yapılan diyetlerle beraber hangi bölgelerde ne kadar kilo verileceğinin belirlenememesidir. Ozonu zayıflamaya destek olarak kullanabileceğimiz üçüncü yöntem ise bölgesel incelme amaçlı ozon lipoliz uygulamasıdır. Bu uygulamada ozon gazı çok ince mezoterapi iğneleri ile incelme istenen bölgedeki yağ dokularına enjekte edilir. Özellikle göbek ve basen gibi yakılması çok zor olan depo yağların biriktiği bölgelerde ozon gazı enjeksiyonu oradaki depo yağların yakılabilir yağ hale gelmesini sağlar. Kişinin beraberinde günlük 30-45 dk lik yürüyüş ya da kardiyo egzersizleriyle ve mutlaka bol su içimi ile bu bölgelerdeki yağlarından kurtulması mümkündür. Yağları eriyen bölgelerde sarkma problemi genellikle görülmez. Uygulanan ozon bir yandan yağların parçalanmasını sağlarken aynı zamanda hücre yenilenmesini ve kollojen yapımını uyararak doku toparlanmasına yardımcı olur.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/ozon-terapi-33-470x580.jpg
section-50a9d83

Vücudun belirli noktalarına özel egzersiz hareketleri yaparak bölgesel olarak incelme sağlanabilir ancak uygulanacak egzersiz programları belirli bir çalışma disiplini ve zaman harcanarak yapılabilir.
Genellikle genç insanların tercihi spor yaparak bölgesel olarak incelmektir fakat spor yapabilmek için zamanı olmayan, yaşı daha çok ilerlemiş, spor yaparak vakit kaybetmek istemeyen ve kısa zamanda daha hızlı sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercihi ozon tedavisi ile bölgesel incelme yöntemi olmuştur.

Bu uygulamada, çok ince uçlu iğne yardımıyla problemli vücut bölgelerine belirli ölçülerde periyodik şekilde ozon enjekte yapılır. Enjektenin yapıldığı ozonun etkisiyle vücutta oksijenizasyon artışları meydana gelmektedir. Bunun sonucunda damarlarda genişleme, kan akışının hızlanmasına, kollogen, elastin sentezi bölgesinde hızlanmanın oluşmasına neden oluyor.
Böylece bölgede görülen zayıflama ile beraber genel cilt kalitesindeki iyileşme ve elastikiyet artışları gibi durumlar saptanır. Ozon tedavisi ile bölgesel incelme tedavisi, yok edilen bölgelerde oluşan yağ hücrelerinin yerine zamanla bağ dokusunu almasıyla birlikte bir-iki ay sonra bölgede sıkılaşma ve toparlanmalar görünür.

Vücudun yağlardan enerji üretebilmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. En başta cilt olmak üzere beyin ve kasların kan dolaşım hızını arttırarak vücudun daha iyi şekilde oksijenlenmesine ve enerjiye daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur.
Unutulmamalıdır ki asıl doyması gereken midemiz değil beynimiz ve algılarımızdır. Ozon tedavisi sağlanan metabolizma egzersizler ile uyumlu şekilde desteklenir. Fiziksel kapasite artar ayrıca ozon tedavisi yöntemi ile zayıflama ile paralel olarak cilt ve cilt altı dolaşım düzenlendiğinde selülit problemi hızlıca çözülmüş olur.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun