Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Nazolabial Dolgu

section-c1587ec

Burun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı verilir.

Bu çizgi/oluk bebeklerde de vardır.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte çok daha belirgin bir hal kazanır. En fazla dolgu uygulaması yapılan yerdir. Bu çizgiler belirgin ise yorgun, mutsuz ya da daha yaşlı görünebilirsiniz.

Nazolabial dolgu uygulaması için hyaluronik asit içerikli dolgular tercih edilmektedir ve bu sayede bu oluklar doldurulur. Hyaluronik asit dokunuzu eritmez, aksine kendine su çekerek etkili olan bir maddedir. Normalde vücudumuzun yapı taşlarından biridir. Özellikle eklem içinde, damarlarda ve deride bulunur. Kimi insanlarda bu madde az olabilir.

Nazolabial dolgu uygulaması sonrası mimik kaslarınızda herhangi bir sorun olmaz ve gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama iğne ile cilt altına hyalüronik asit enjekte edilmesi sayesinde yapılmaktadır. Rahatsızlık ya da ağrı oluşmaması için uygulama yapılan alanlara uyuşturucu kremler sürülür. Nadiren lokal anestetik enjeksiyon gerekir. Nazolabial dolgu uygulaması diğer bölge dolgu uygulamaları ile birlikte veya tek başına yapılabilir.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/nazo-55-476x580.jpg
section-50a9d83

Problemin boyutuna göre kullanılacak dolgu miktarı değişiklik gösterebilir, ancak uygulamanın etkisi hemen ortaya çıkacaktır. Hatta bir taraf yapıldıktan sonra aynada diğer dolgu yapılmamış taraf ile kıyaslama yapabilirsiniz. İlk bir iki gün kızarıklık ve şişlik olabilir. En iyi görüntü 3 – 4 gün içerisinde ortaya çıkmaktadır. İlk haftanın sonunda kontrol yapılacaktır. Nadiren iğne ile gerçekleştirilen bu uygulama sonrasında morluk olabilir. Oluşursa eczanelerden morluk giderici kremler, kapatıcı kremler kullanabilirsiniz.

Nazolabial dolgu uygulamasının etkisi 9 – 18 ay süreyle sürecektir. Hyalüronik asit içeren dolgular etkinlik süresi bakımından farklılık gösterir ama en kötü durumda bile en az 9 ay boyunca uygulama yapılan bölgede kalıcılık sağlamaktadır.

Nazolabial Dolgu Uygulamasında Doğru Zamanlama Nedir?

Oluk tamamı ile derinleşmeden müdahale etmek çok daha anlamlı sonuçlar verecektir ve hatta yapılması en doğru olan şey oluklar oluşmadan cildin nem dengesini korumak olacaktır. Bu cildin her türlü yaşlanma belirtisinin daha geç oluşmasını sağlayacaktır.

Nazolabial Dolgu Uygulamasında Altın Standart Yaklaşım!

Nazolabial oluk gibi orta yüz bölgesi alanlarında yapılan dolgularda daha dikkatli olunması gerekmekte, çünkü orta yüz asıcı destek dokusunu en çabuk kaybeden ve bu nedenle sarkmaya en meyilli alanlardandır. Doğru teknikle yapılması ve öncelikle yüzü yükseltici ''lifting'' etkisi yaratacak hamlelerle başlanması doğru bir sonuç için elzemdir. Yüzü önce elmacıkları destekleyerek germeye çalışmak ve bir miktar yükseltmeyi amaçlayıp nazolabial oluğu sonraki aşamada doldurmak en doğru yaklaşım olacaktır.

İşlem Sırasında Hangi Dolgu Maddesi Kullanılıyor?

Nazolabial dolgu uygulaması için hyalüronik asit içerikli dolgular tercih edilmektedir.

Nazolabial Dolgu Sonrası Mimiklerim etkilenir mi?

Nazolabial oluğa yapılan hyalüronik asit dolguların mimikler üzerine herhangi bir etkisi yoktur.

Nazolabial Dolgunun Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Etki işlem sonrasında kendini hemen gösterecektir. Hyalüronik asit su çekme eğilimini 2 hafta içinde tamamladığı için tam etki 2 hafta içinde oturmuş olur.

Nazolabial Dolgu Kalıcı mı?

Ortalama kalıcılık süresi 12 aydır. Dolgunun kalıcılığı mimik kullanımına, kişiden kişiye, sigara içimine,
çevresel koşullara ve yapılan dolgu maddesinin kalitesine bağlı değişkenlik gösterir.
Tekrarlayan dolgu uygulamalarında ise dolgunun kalıcılık süresinin uzadığı bilinmektedir.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun