Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Masseter Botoks

section-c1587ec

Masseter (Çene Kası) Botoksu

Hollywood yanağının ardından şimdi de masseter botoksu gündeme geldi. Bu uygulamadaki asıl amaç diş sıkmadan sorumlu kası yani masseter kasını zayıflatmak. Peki, masseter botoksu nedir?

Çenenin geniş ve kalın olması özellik ile kadınlarda erkeksi ve kilolu bir görünüme neden oluyor. Masseter kasının büyük olması, kare şeklinde bir çene çizgisi oluşturarak yüzün alt kısmının görüntüsünü değiştirdiğinden özellikle kadınlarda estetik kaygı oluşturabiliyor. Masseter botoksu estetik açıdan çenenin küçülmesini ve yüzün incelmesini sağlamanın yanı sıra bruksizm yani diş sıkma ve çenede gerginlik sorunlarının tedavi edilmesine de yardımcı olur. Başta Asyalı kadınlar olmak üzere kare şeklindeki erkeksi çene görüntüsünden kurtulmak isteyen kadınlar arasında yaygın olan bu uygulama birkaç hafta içinde yüzün alt kısmını dar ve oval bir görünüme kavuşturuyor.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/massater-botoks-22-476x580.jpg
section-50a9d83

Estetik yararlarının dışında, botoks uygulaması çene kaslarının istemsiz kasılmasını ve kontrol dışı dişlerin sıkılmasını engelleyerek bruksizm (diş gıcırdatma) sorunu ve neden olduğu ağrı ve rahatsızlığın ortadan kaldırılmasında kullanılıyor.

Çiğneme kası” olan masseter kasına uygulanan botoks ile hem estetik düzenleme hem de diş gıcırdatma sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Botoks Fiyatları Neye Göre Değişir?

Botoks fiyatları, botoksun uygulanacağı alan sayısına göre değişmektedir. Örneğin sadece kaş arası botoks uygulaması fiyatı ile kaş arası göz çevresi botoks fiyatı farklı olacaktır. Kırışıklık tedavisinde ki botoks fiyatları her hasta için uygulama yapılacak alan sayısına göre hesaplanır.

Tabii her botoks merkezinin fiyatı ücreti de farklı olacaktır. Çok ucuz botoks fiyatları etkisi az olan, beklemiş, aşırı sulanmış botoksa işaret edebilir. Bu durumda çok botoks hastası olmayan, botoks uygulaması yapılmayan merkezlerde olmaktadır. Fiyat almak için Whatsapp aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun