Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Masseter Botoks (Yüz İnceltme Botoksu)

section-c1587ec

Masseter (Yüz İnceltme) Botoksu

Hollywood yanağının ardından şimdi de masseter botoksu gündeme geldi. Bu uygulamadaki asıl amaç diş sıkmadan sorumlu kası yani masseter kasını zayıflatmak. Peki, masseter botoksu (Yüz İnceltme Botoksu) nedir?

Çenenin geniş ve kalın olması özellik ile kadınlarda erkeksi ve kilolu bir görünüme neden oluyor. Masseter kasının büyük olması, kare şeklinde bir çene çizgisi oluşturarak yüzün alt kısmının görüntüsünü değiştirdiğinden özellikle kadınlarda estetik kaygı oluşturabiliyor. Masseter botoksu (Yüz İnceltme Botoksu) estetik açıdan çenenin küçülmesini ve yüzün incelmesini sağlamanın yanı sıra bruksizm yani diş sıkma ve çenede gerginlik sorunlarının tedavi edilmesine de yardımcı olur. Başta Asyalı kadınlar olmak üzere kare şeklindeki erkeksi çene görüntüsünden kurtulmak isteyen kadınlar arasında yaygın olan bu uygulama birkaç hafta içinde yüzün alt kısmını dar ve oval bir görünüme kavuşturuyor.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/massater-botoks-22-476x580.jpg
section-50a9d83

Estetik yararlarının dışında, botoks uygulaması çene kaslarının istemsiz kasılmasını ve kontrol dışı dişlerin sıkılmasını engelleyerek bruksizm (diş gıcırdatma) sorunu ve neden olduğu ağrı ve rahatsızlığın ortadan kaldırılmasında kullanılıyor.

Çiğneme kası” olan masseter kasına uygulanan botoks ile hem estetik düzenleme hem de diş gıcırdatma sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botox) Nasıl Uygulanır?

İşlem yapılmadan önce hastanın kas kuvvet muayenesi yapılması gerekir. Kişiden kişiye kas kuvveti büyümesi değişebilir. Muayene esnasında planlama yapılıp uygulamaya geçilir. Masseter kasına uygulanan enjeksiyonla sonlandırılır. Hastalar genelde acı hissetmezler.
Ben kliniğimde hastama uygulama yaptıktan sonra mümkünse 10-15 gün sonra kontrole çağırırım. Botoks yedi ile on gün içinde etkisini gösterir. Yaklaşık 3 haftada yüzün incelme etkisi barizleşir.
Hastalar ilk Çene botoksu (Masseter Botoks) sonrası fayda görmeye başlar. Etki her seansta daha da artacaktır, Her seansta masseter kasının hem kitlesi hem de gücü makul seviyelere gelecektir.
4-6 ay ara ile tekrar yaptırılması önerilir. Tekrarlayan enjeksiyonlar yüzün incelme etkisini kalıcı kılmaktadır.

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botox) Kimlere Uygulanır?

Yüz hattı, ifadenin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Kare yüz şekline sahip insanlar, çok daha sert olarak algılanırlar, her ne kadar bu erkeklerin istediği bir durumsa da kadınlar daha ince ve çekici yüz hatlarına sahip olmak isterler. Masseter Botox sadece çene görünümünü düzeltmek için tercih edilmez, aynı zamanda dişlerini sıkan, gıcırdatan ve buna bağlı olarak çenesinde ağrı yaşayan kişilerin de tedavisinde kullanılabilmektedir. Yüz inceltme botoksu; hem estetik anlamda istediği yüz görünümüne sahip olmak isteyen hem de sağlık problemi yaşayan kişilerin tercih edebileceği ağrısız ve acısız bir yöntemdir.

Masseter Botoks Diş Sıkma Problemlerine Çözüm Üretir mi?

Masseter kası çiğneme kas grubunun en önemli üyesidir Dişlerinizi sıktığınızda bu kaşı hissedebilirsiniz. Yiyecekleri çiğneme gibi hayati bir işlevi olduğu için oldukça güçlü bir kastır.

Bu kas aşırı diş sıkma ve gıcırdatma olan kişilerde zamanla aşırı buyur. Diş sıkma rahatsızlığında gece gündüz kişiler istemsiz bir şekilde diş , bazen uzun yıllar böyle sürer. Çoğu kişi bunun farkında değildir. Genellikle dişlerinde ağrı, çenede ağrı ve kimi zaman bas boyun ağrılarıyla doktora başvururlar. Bazı hastalar migren ağrısı nedeniyle çare arar. Çoğu insan bu ağrılarının temelinde çene kasındaki aşırı sıkma olduğunu bilmeden çare aramaya devam ederler.

Bu kasın aşırı çalışmamasına bağlı kas hacmi buyur. Aslında vücudumuzda her kas gibi düzenli antrenman yapmaya bağlı buyur. Bu büyüme yüzümüzün alt kısmında genişleme ile sonuçlanır ve yüz üçgen görüntüsünü kaybedip kareleşmeye baslar. Bu görüntü özellikle kadınlarda istemediğimiz bir görüntüdür. Çünkü biz yüzün alt kısmının genişlemesini istemeyiz tam tersi V-SHAPE görüntüsü için çalışırız. Yüzde bu oranı yakalamak için bu sorunu yasayan yüzlere masseter botoksu yaparak başlayabiliriz planlamaya.

Diş sıkma problemi olan kişilerde yüzün kareleşmesi harici birçok problem daha yaşanır. Diş sıkma gıcırdatma problemi olan kişilerde diş köklerine hatta çene eklemine yoğun bir kuvvet uygulanır. Bu da çene eklemi, sakaklar, boyun ve bas bölgesinde ağrılar yapar. Dişlerde aşınma, kırılma dişetlerinde hassasiyet meydana gelir.

Çene eklemi rahatsızlıkları, kulak ağrıları, yani sıra sabahları halsiz, yorgun, gergin uyanma gibi problemler yaşanabilir.
İşte gerek oluşturduğu sağlık sorunları gerekse estetik problemden ötürü MASSETER BOTOKSU yaparız. Son derece kolay bir işlem olup ehil bir elde 5-10 dakika içerisinde bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Masseter Botoks Fiyatları Neye Göre Değişir?

Botoks fiyatları, botoksun uygulanacağı alan sayısına göre değişmektedir. Örneğin sadece kaş arası botoks uygulaması fiyatı ile kaş arası göz çevresi botoks fiyatı farklı olacaktır. Kırışıklık tedavisinde ki botoks fiyatları her hasta için uygulama yapılacak alan sayısına göre hesaplanır.

Tabii her botoks merkezinin fiyatı ücreti de farklı olacaktır. Çok ucuz botoks fiyatları etkisi az olan, beklemiş, aşırı sulanmış botoksa işaret edebilir. Bu durumda çok botoks hastası olmayan, botoks uygulaması yapılmayan merkezlerde olmaktadır. Fiyat almak için Whatsapp aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun