Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Ozon Terapi ile Kronik Yorgunluk Tedavisi

section-c1587ec

Özellikle son yıllarda, yoğun ve stresli çalışma hayatı, modern yaşamın kendine has yüksek temposu, eğitim ve diğer alanlardaki gelişmeler gibi birçok sebepten dolayı, kronik yorgunluk sendromu çok yaygın bir sağlık sorunu olarak beklenenden daha sık görülmesine neden olmuştur.

Kronik yorgunluk sendromunu yaklaşık % 70 oranında kadınları ve özellikle 30-50 yaş grubunu etkiliyor. Özellikle eğitimli, gelir seviyesi yüksek, çalışan kesimde ve daha sık görülüyor. Kronik yorgunluk sendromu, nedeni ve başlangıç tarihi tam olarak bilinmeyen ancak çok da uzun süreli olmayan bir yorgunluğun, en az 6 ay veya daha uzun bir süre devam etmesiyle ortaya çıkan bir durum olarak tanımlanmaktadır.

Vitamin ve mineral destekleri, antidepresan ilaçlar, ağrı kesiciler bu hastaların en çok kullandıkları ilaçlardan bazılarıdır. Bazı hastalar bu ve benzeri tedavilerden fayda görmekle birlikte hastalıkları genellikle tam olarak şifa bulamamakta ve şikâyetleri devam etmektedir. Bu nedenlerle hastaların tedavi arayışları devam etmektedir. Modern tıp insan vücudunu sadece “ölçebildiği veya görebildiği” kadar kabul ettiği için, bu tür hastalıkların çözümü konusunda kısıtlanmış durumdadır.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/kronik-yorgunluk-44-476x580.jpg
section-50a9d83

Hiçbir organik rahatsızlık veya hastalıkla ilişkilendirilemeyen kronik yorgunluk sendromunda özellikle kalınbağırsak, karaciğer ve beynin koordineli çalışamaması önemli bir yer tutmaktadır. Kronik yorgunluk sendromunda ozon uygulamaları ile kan dolaşımının desteklenmesi, organların oksijen ihtiyaçlarının daha iyi karşılanması, beyin kan akımının artması büyük avantajlar sağlar. Ozon tedavisi alan hastaların çoğunlukla ifade ettikleri “genel iyilik hali” bir çeşit “fizyolojik doping” tir ve bu etkiden en çok kronik yorgunluğu olan bireyler faydalanırlar.

Ozon terapisinin bilimsel olarak kanıtlamış olan, fiziksel sorunlarımıza en temelden getirdiği çözümler sonucunda burada belirtilen tüm bu olumlu gelişmelerin bizzat ozon terapisinden faydalanan kişiler tarafından ifade edilen, ilk bir kaç seanstan sonra dahi görebileceğiniz olumlu ve pratik etkilerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Zihinsel ve fiziksel, güç ve performansınızda önemli derecede artış.
Uyku ihtiyacınızın azalması ve uyku kalitenizin artması.
Bağışıklık sisteminin güçlenmesi sonrasında, yaygın mevsimsel hastalıklara karşı direncinizin artması.
Vücudunuzda, özellikle kas ve eklemlerde, bel ve boyun gibi bölgelerde görülen ağrı, sertlik, uyuşukluk, karıncalanma gibi sizi gün içinde etkileyen, fiziksel aktivitenizi kısıtlayan ve hastalık psikolojisine sokan şikayetlerin ortadan kalkması.
Artan fiziksel direnciniz sonrasında, özgüveninizin yerine gelmesi ve beraberinde getirdiği psikolojik rahatlama.
Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için +90 555 554 54 00 numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan whatsapp dan yazabilirsiniz.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun