Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Koltuk Altı Botoksu

section-c1587ec

Koltuk Altı Botoks ile Terleme Tedavisi

Estetik, kozmetik uygulamalar dışında özellikle botoks terleme sorunu yaşayanlar içinde gerçekten çok rahatlatıcı sonuçlar vaad etmektedir. Bu etkisinide ter bezlerinin ter salgılamasını geçici bir süre durdurarak yapar. Özellikle Koltuk altı botoks uygulaması çok sık uyguladığımız ve toplumda yaygın bir sorunun tedavisini sağlamaktadır.

Botoks koltuk altı, ayak ve el gibi bölgelerde aşırı terlemesi sorunlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Terleme (“sudasyon”) insanların hepsi için doğal bir durumdur ama aşırı terleme büyük çaplı sorunları kendisiyle beraber getirmektedir. Ekseriyetle ter bezlerinin normal olmayan işleyişine bağlı olarak deri yüzeyine çıkan ter miktarının artış göstermesi yüzünden, günlük yaşamı sürdürülmesini önleyici ve aksatıcı terleme vakıaları gözlemlenebilir.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/koltukalti-botoksu-476x580.jpg
section-50a9d83

Koltuk altı Botoks uygulaması özellikle koltuk altı terleme tedavisinde kullanılabilir kullanılmasına ama özel olarak, el içlerinin ve ayak tabanlarının terlemesinin giderilmesinde de aynı oranda işe yarayan bir ilaçtır. Bu prosedür sayesinde, ter bezlerinin aktivasyonunda yer alan sinirlerin etkinliğini azaltılabilir, terleme birkaç dereceye kadar düşüş gösterebilir ve takriben etki süresi 6 ya da 10 ay arasındadır.

Koltuk altı Botoks Uygulaması

On onbeş dakika buz uygulamasını takiben İnsülin enjektörü ki olağanüstü ince bir ucu vardır ve acı vermez, aracılığıyla terleme yaşanılan alana botoks maddesi enjekte edilir ve tek bir sefer yapıldığında takdirde yaklaşık bir yıl boyunca etkili olur. Başta ülkemizde ve dünya çapında bilinç sahibi, eğitim seviyesi yüksek ve deneyimli onlarca hekim bu metodu başarıyla kullanmaktadır ve gayet sevindirici ve hoşnut edici neticeler alınmaktadır.

Aslında aşırı terleme kavramı muğlaktır çünkü neye nazaran aşırı olduğu belli belirsizdir ve bu sebeple tanı ve teşhisi çoğu zaman için zahmetli ve külfetli olabilir. O yüzden bu durumdan rahatsız olan insanlara uygulanır.

Ter salgılamak aslında sinir sistemine bağlı olarak olagelen bir durumdur ve bu yüzden sinir sisteminin fonksiyonu arttıkça terlemenin oranının da artacağını söylemek doğru olacaktır. Toplumun yaklaşık olarak %1’lik kesiminde görülen aşırı terleme vakıasının nedenleri arasında tiroid bezinin gereğinden fazla çalışması, stresli bir yaşam biçimi ve değişik uyarıcı ilaçların kullanılması sayılabilir. Böbrek üstü bezinde gözlemlenen hastalıkların varlığı, aşırı kilolu olmak, menopoz süreci, hipoglisemi, kanser için gerekli olan bazı ilaçların alınması ve hormonlar da aşırı terleme vakıalarına sebebiyet verebilir. Aşırı terleme durumları sonucunda şeker hastalığından (“diyabet”) tutun da kalp yetmezliğine ve sistematik hastalıklara kadar pek tehditkar sağlık sorunu oluşabilir. Pratik bakımdan, en sık biçimde karşılaşılan terleme türü, stresli bir yaşam hasebiyle gelişen ve ekseriyetle avuç içinde, koltuk altında ve ayak tabanında görülmekteyken, daha az miktarda ise yüz ve kasık bölgelerinde gözlenir. Koltuk Altı ve diğer bölgelerdeki terleme yüzünden bakterilerin çoğalması kolaylaşacaktır ve kötü kokular yayılması kişilerin yaşantılarını berbat bir biçimde etkileyecektir. Ayak tabanlarından ellere oradan da yüze ve gövdeye kadar muhtelif alanlarda gün yüzüne çıkan terleme hadiseleri ve stres arasında böylelikle kısır bir denge kurulmuş olacaktır.

Stres nedeniyle oluşan terleme problemine (“sudasyon”) muhtelif tedavi biçimleri ile çözüm bulunabilir ki örneğin rengi beyaz, ağır olmayan ve pamuk elyaf içeren giyeceklerin tercih edilmesi bunlardan biridir. Terlemenin ortaya çıktığı alana dönük olarak pudra ve solüsyonların kullanılmasını tavsiye ediyoruz çünkü pudra nemi ciddi ölçekte düşürmekte ve kuruma sağlamaktadır. “İyontoferez” tedavisi ekseriyetle eller, ayaklar ve koltuk altlarında görülen terlemeyi önlerken, anti-septik ilaçlar, ikincil nitelikli enfeksiyonların ortaya çıkmasını ve yerleşmesini engelleyebilir. Bu tedavi biçimi, bize kalırsa, düzenli aralıklarla uygulanmalıdır çünkü bölgesel olarak hafif orta düzeyli terleme yaşayan bireylerin sıkıntılarının onarılmasında olumlu yanıt vermektedir.

Botoks Fiyatları Neye Göre Değişir?

Botoks fiyatları, botoksun uygulanacağı alan sayısına göre değişmektedir. Örneğin sadece kaş arası botoks uygulaması fiyatı ile kaş arası göz çevresi botoks fiyatı farklı olacaktır. Kırışıklık tedavisinde ki botoks fiyatları her hasta için uygulama yapılacak alan sayısına göre hesaplanır.

Tabii her botoks merkezinin fiyatı ücreti de farklı olacaktır. Çok ucuz botoks fiyatları etkisi az olan, beklemiş, aşırı sulanmış botoksa işaret edebilir. Bu durumda çok botoks hastası olmayan, botoks uygulaması yapılmayan merkezlerde olmaktadır. Fiyat almak için Whatsapp aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun