Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

H100 Gençlik Aşısı

section-c1587ec

H100 Aşısı Nedir?

H100 aşısı, deforme olmuş, sarkmış, nemini kaybetmiş, kırışıklık olmuş, zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırır. Nem kapasitesini artırarak cildin ilerleyen yaşlarda sentezleyemediği mineral, peptit, aminoasit, vitamin gibi yapı taşlarını dışarıdan cildin altına hazır olarak vermektedir. Böylece H-100 aşısı, cildin gerekli olan bütün ihtiyaçlarını gidererek elastik, canlı ve genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olur. İnsanın en değerli kıyafeti cildidir. Bayanlar, güzelliklerine çok fazla önem vermektedir. Bunun için en şık kıyafetleri seçmeye, kendini daha güzel gösterecek makyajı yapmaya özen gösterir. En şık kıyafetleri, en yakışan makyajı gösterecek olan insanın cildidir. Cildi bebek gibi olmayanların kusurlarını örtmesi biraz daha zor olmaktadır. Bundan dolayı kadınıyla erkeğiyle herkes cildini daha genç, sağlıklı ve canlı gösterecek medikal estetik ürünleri kullanmaya başladı.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/05/h100-asisi-22-476x580.jpg
section-50a9d83

Son zamanların en trend medikal estetik tedavi ürünlerinden biri olan H-100 aşısı, cilt gençleştirme kokteylleri içinde en yeni ve en başarılı ürün olmuştur. Cildin canlı ve genç görünebilmesi için ihtiyacı olan yapı taşlarının ona verilmesi lazımdır. Günlük hayatın koşturması içinde genellikle yapılması gereken bakımlar unutulmakta veya ihmal edilmektedir. Unutmayı ve ihmalin zararlarını en aza indirgemek için H-100 aşısını kullanmak en doğru adım olacaktır. H-100 aşısının başarı sırrı içeriğinde yüksek oranda bulunan hyalüronik asittir. Hyalüronik asit ile birlikte cildin ihtiyacı olan anti-oksidanlardan mannitolu da içerdiği için başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Günümüzde çok sayıda gençleştirme tedavisi bulunmaktadır. Diğer gençleştirme tedavilerinden H-100 aşısını ayıran en önemli özelli içerdiği hyalüronik asit ve mannitoldur. Hyalüronik asidin cilt dokularının normal ömrünün uzamasını sağlayan mannitolun, aynı zamanda ödem sökücü etkisi vardır. Hyalüronik asit ve mannitolun yanında cildin ihyacı olan vitamin, Peptit, minareler, aminoasitler gibi diğer yapı taşları da H-100 aşısının içeriğinde kokteyl olarak bulunmaktadır.

H100 Aşısı İçeriği

Cildin nem kapasitesini arıtarak daha genç görünmesini sağlayan H-100 aşısının içeriği diğer gençleştirme tedavilerine göre daha zengindir. Cildi sadece nemlendirmeyip ileriki zamanlarda ihtiyacı olan fakat cildin kendisinin sentezleyemediği yapı taşlarını da içeriğinde bulunmaktadır. H100 aşısının içeriğinde aşağıdaki maddeler bulunmaktadır:

Mannitol: Bilinen en etkili anti oksidanlardan biri olan Mannitol, aynı zamanda ödem sökücü özelliği ile bilinmektedir. Cilt için önem ara eden Hyalüronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalmasına yardımcı olur.
Hyalüronik asit: Cildin nem oranını yükselten Hyalüronik asit, ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlar. Cildin elastikiyet özelliğinin artmasına yardımcı olur.
Hexapeptide-8: Cildin yorgunluğunun göstergesi olarak kabul edilen mimik çizgileri ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olan Hexapeptide-8 büyüme faktörüdür.
Pro kolajen Peptit: Ciltte yıllar içerisinde oluşan mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olan Pro kolajen Peptit, kolajen bir büyüme faktörüdür.
Dmae %3.5: Anti-Oksidan etkisi bulunan Dmae %3.5, cilt altı doku kaslarını destekler. Ciltteki sarkmaların azalmasına ve sıkılaşmanın artmasına yardımcı olur.
Pentapeptide-18: Kırışıklıkların açılmasına yardımcı olmak için cilt kaslarının kasılma oranını düşürür.
Vitamin (B1-B6): Cildin yaşlanma süresini yavaşlatan B1 ve B6 vitaminleri, anti-oksidan etkilidir.
Organik Silica: Cilt tonunun düzelmesi için gerekli olan elastik fibrillerin ve kolajenin artışının sağlanması için yardımcı olur.
H100 aşısının içeriğinde,ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesini artıran Amino Asitlerden bulunmaktadır. Aşıda bulunan amino asitler şunlardır:

L-Arginine : Kollajen üretimini artırır.
L-Methionine: Cildin sağlıklı olması ve genç kalması için kullanılan L-Methionine, protein dokusunun yapı taşıdır.
INC: undecylenoyl phenylalanine yani Lipo aminoacid: Cilt pigmentasyonunda hızlı bir aydınlatma, ışıldama etkisine sahip olan Lipo aminoacid, kimyasal olarak undesilenik asit ve fenilalanin sentezlenmesinden oluşan bir bileşimdir.
Glycine: İnsan büyüme hormonu olan hgh’yi artıran Glycine, immün sistemini destekler, hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırır.
Tyrosine: Askorbik asitle bir arada kullanıldığında kollajen üreten fibroblastları uyardığı düşünülen Tyrosine, cilde rengini veren melanini üretir.
Leucine: Cilt ve kas dokusundaki bozulmaları yavaşlatmada birincil öneme sahip olan bir animo asittir.
Alanine: Tende pürüssüz bir görünüm elde etmek için kullanılan Alanina, proteinlerin yapıtaşı olan amino asitlerden biridir.

H100 aşısı H100 Aşısının Faydaları

Uzun yıllar süren araştırmalar ve tetkikler sonucunda üretilen H100 aşısının çok çeşitli faydaları vardır. Bu faydaların arasında:

Hyaluronik Asit’in aktivasyonunu devam ettirip dokudaki ömrünü uzatır.
Yıllar içerisinde oluşan kırışıklıkların ve yüz mimik çizgilerinin açılmasını sağlar.
Derinin sıkılaşması ve daha diri görünmesini sağlar.
Ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır.
Derinin sarkmaların azalmasını sağlar ve deri altındaki kas dokusunu destekler.
Cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.
Cildin su tutmasını sağlayarak nemlenmesini artırıp dokuları tamir eder.
Hyalüronik asidin ciltteki mevcut ömrünü uzatır.
Cildin biyolojik onarım sürecini hızlandırır.
İçeriğindeki, hyalüronik asit sayesinde cildin nemini tutar, nem kapasitesini artırır ve böylece cilde elastikiyet kazandırır.
Cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur, mimiklerin oluşturduğu cilt kırışıklıklarının açılmasını sağlar.
Cildin daha yavaş yaşlanma sürecine girmesini sağlar.
Cilt altı kas dokusunu destekler.

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 aşısı medikal estetik uzmanları tarafından yapılmaktadır. Aşının yapılacağı bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Cilt altına mezoterapi yöntemiyle H100 aşısı uygulanır. Bir mezoterapi yöntemi olan H100 aşının uygulanması için öncelikle diğer mezoterapilerde yapıldığı gibi cilt temizlenir ve anestetik krem sürülür. Anestetik kremler 30 dakika streç altında bekletilir. Sonrasında cilt kremden dezenfekte edilir. Dezenfekte işlemi bittikten sonra H100 aşısı 1’er santim aralar ile uygulamanın yapılacağı bütün bölgeye deri içine enjekte edilerek yapılır. H100 uygulaması yapılırken çok ince iğneler kullanılmaktadır. İğnelerin ince olması ve öncesinde anetezi uygulandığından ağrı, acı, sızı hissi en alt seviyededir. H100 aşısının süresi lokal anestezi kreminin sürülmesi ile birlikte ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

H100 aşısı, yüz, boyun, gıdı, dekolte ve el üzeri için kullanılmaktadır. Her insanın cildinin elastikiyet kaybı, yaşlanma belirtisi, tedaviden beklentisi ve tedavi ihtiyacı farklıdır. Medikal estetik uzmanları kişilerin ihtiyaçlarını belirledikten sonra H100 aşısının tedavi seanslarını kişiye özel olarak belirlemektedirler.

Genellikle tedavi süresi:

Genç ciltlerde yaklaşık olarak 2 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arası 2 veya 3 hafta tutulmaktadır.
Orta yaştaki ciltler için ortalama olarak 2 veya 3 seans yeterlidir. Seans aralıkları için 2 veya 3 hafta idealdir.
Yıpranmış ve yaşlanmış ciltler için ortalama 3 veya 5 seans gereklidir. Seans aralıkları ise 1 veya 2 hafta idealdir.
Cildin durumuna göre belirlenen seanslar uygulanmaya başladığında ciltte belirgin değişiklikler olur. İdeal süreler tamamlandığında kişilerin ciltlerinde gözle görülür olumlu değişiklikler elde edilir. Aşının içinde bulunan ve bilinen en güçlü antioksidanlardan birisi olan mannitol aşının dokudaki tesirini ve kalıcılığını artırmaktadır. Kalıcılık ve tesirinin yanı sıra ödem sökücü etkisi bulunan mannitol, ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlayan Hyalüronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Böylece cilt daha çok elastikiyet kazanır.

Derinin su tutarak nem kapasitesini arttırmak, kırışıklıkları azaltmak ve deriyi sıkılaştırmak gibi etkileri bulunan H100 aşının etkisi çıplak gözle hemen fark edilmektedir. Aşı formunun etkisi ciltte yüzün yukarı doğru yapılanması ve hacim kazanmasıyla hemen etkisini göstermektedir. Uygulamanın yapıldığı ilk 7 gün içinde canlılık ve parlaklık başlar. Canlılık ve parlaklık aylar içerisinde artarak hissedilmeye ve görülmeye devam eder. Günde 2 litre su içildiği sürece aşının etkisi daha uzun süre devam etmektedir. Kırışıkları açısı özelliği olan ACP’nın etkisi hemen ortaya çıkarken, IAL’nin etkisi 24 saat içinde görülmeye başlar. Gözle görünün etkinin ortaya çıkması ise 15 gün içinde gerçekleşir.

Cildin temel yapı taşlarından biri olan Kolajenleri artırmaya yönelik olarak yapılan bir tedavi çeşidi olan H100 aşısı, kişinin durumuna göre uygulanmaktadır. Cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleri olan kolajenler sayesinde insan cildi daha pürüzsüz ve daha esnek görünür. İnsan cildindeki kolajen formunun yüzde 20’si kolajen tip III, yüzde 80’ni ise kolajen tip I’dir. 25 yaşın üzerinede bulunan kişiler her yıl cildindeki kolajen sayılarının yaklaşık olarak yüzde1,5’ini kaybetmektedir. Bu durum ise ciltteki kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Kolajeni oluşturan fibroblast üretimini uyarmak için kolajen aşısı yapılır. Kullanılan madde güvenilir ve yan etkileri olmayan bir madde olduğundan sonuçlar hızlı ve mükemmeldir. Cildin durumu değerlendirildikten sonra kolajen aşısı tek veya birkaç seans şeklinde uygulanır. Cilde parlaklığını geri kazandıran, cildi yapılandıran, elastikiyet veren bir formülasyon olan kolajen aşısı, yeni başlayan veya devam eden yaşlanma belirtilerine karşı mücadele için oldukça etkilidir.

H100 Aşısı Yan Etkileri

Ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Alerjik reaksiyona neden olabilecek herhangi bir nükleik asit ve protein bulunmadığından son derece güvenilir ve sağlıklıdır. H100 aşısının uygulanması anında, geçici ve anlık olarak beliren kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve morluk görülebilir. Yan etkiler kısa sürede geçmektedir. İleri yaşta bulunan kişilerde damarlar zayıf olduğundan morluklar çok çabuk oluşmaktadır. Morluklar kapatılmayacak kadar aşırı olmayıp dileyen kapatıcı kozmetik ürün kullanarak kapatabilir. Dileyenler ise K vitaminli kremler sürerek veya arnika kullanarak geçici yan etkilerden kurtulabilir. H100 aşısının içeriğinde yüksek oranda bulunan hyaluronik asit cilt içerisinde normalde bulunduğu için alerjik reaksiyona sebebiyet verecek bir durum yaşanmaz.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilde uygulanan diğer mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi H100 aşısından sonra da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar arasında;

H100 aşısı uygulaması gerçekleştikten sonra ilk 24 saat içinde spor yapılmamalı, aşıdan sonraki 2 gün içinde ağır spor hareketlerinden kaçınılmalıdır.
Sauna, hamam kullanımından kaçınılmalı, aşırı sıcak banyo yapılmamalı, aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.
Direk güneşe maruz kalınmamalıdır. Güneşten korunmak için kullanılması gereken ürünlerin doktor tarafından belirlenmesi, doktorun verdiği ürünün dışında güneş koruyucu kullanılmamalıdır.
Uygulamanın yapıldığı bölgeye sert masaj yapılmamalı, hafif hafif masaj yapılabilir.
Aşıdan sonra bölgeye buz uygulamak faydalıdır.
Yüzüstü yatılmamalı, en doğru ve faydalı yatış şekli sırt üstüdür.
Bol su içilmelidir.
Varsa içki ve sigara gibi kötü alışkanlıklar bırakılmalı veya en aza indirgenmelidir.
Başlıca dikkat edilmesi gereken hususlar bunlar olup medikal estetik uzmanının belirlediği farklı durumlar varsa daha güzel sonuç alabilmek için onlara da dikkat edilmelidir.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun