Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Gözaltı Torbaları ve Morluk Tedavisi

gözaltı morlukları

Gözaltı Morlukları ve Torbaları İçin Tedavi Protokolleri

Gözlerin altındaki cilt yapısı diğer bölgelere göre daha incedir ve daha hassas, daha duyarlıdır. Göz etrafındaki lenfatik dolaşım ve kan dolaşımı kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Genelde diğer lenfatik dolaşım bölgelerine göre yavaş çalışır. Yaş aldıkça göz çevresindeki yağ yastıkçıkları giderek incelir. Kan damarları görünür hale gelir. Ciltte potlaşma, esneme, kırışıklıklarda artma meydana gelir. Cilt nemi kayboldukça cilt daha da incelir.Nem yitmesi ile inceden kalına yüzeyden derine kırışıklıklar meydana gelir.

Göz çevresinde kan ve lenf dolaşımının yavaşlaması, nem kaybı aynı zamanda morarma ve torbalanma nedeni olabilir. Genelde genetik ve ailevi olan göz çevresi morluklarını arttıran bir takım faktörler de vardır.Yaşam biçimi çevresel etmenler sıkıntıları arttırıcı bir etken olabilir. Öncelikle genetik faktörlerden başlayalım.

AİLEVİ FAKTÖR

Dokuların direnci, elastikiyeti ,dolaşım seviyesi,cildin ince ya da kalın olması ve renk gibi faktörleri insanlarda doğuştan taşıdığı özelliklerle kişiden kişiye değişir.

ÇEVRESEL FAKTÖRLER

Uykusuzluk ,aşırı uyuma ,sigara,alkol,fazla tuz tüketme,kansızlık,hormon kaynaklı ilaçlar,kalp ve böbrek rahatsızlıkları,tiroid ve karaciğer hastalıkları,aşırı dikkat gerektiren işler,uzun süre ekrana bakma gibi faktörler göz çevresinde morluk ve torbalanmayı arttırabilir.

gözalti

Gözaltı Morlukları ve Torbaları İçin Uyguladığımız Tedaviler

Kliniğimize göz çevresindeki sıkıntılarını gidermek amacı ile başvuran danışanlara öncelikle ayrıntılı bir durum değerlendirmesi yapıyorum.Bu ön görüşmede göz çevresindeki problemleri ve bu problemlere yönelik en doğru tedavi yöntemini yada yöntemlerini belirliyor ve bir plan hazırlıyorum.Şunu belirtmem gerekir ben doğru kalıcı ve az riskli yöntemleri seçmek için büyük özen gösteriyorum.Bu bazen uzun ve zaman alan bir yol alsa da… Gelelim bu yöntemlerin neler olduğundan bahsetmeye…

• Gözaltı mezoterapisi
Emerge laser
• Gözaltı peelingleri
Gözaltı ışık dolgusu

Bazen bu tedavilere ek olarak, göz çevresine spesifik olmasa da ihtiyaca göre uyguladığım farklı yöntemlerde var. Kişiye bütünsel yaklaştığımda bazen gözçevresinde yaşadığı problemlere ek olarak yüzünde yaşadığı sıkıntılarda varsa örneğin Scarlet planladığımızda gözaltı gözkapağı dahil Scarlet sıkılaştırıp renk açmada son derece başarılı olur. Bir de bunu laserle kombine ettiğimizde sonuçlara inanamazsınız.

Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun