Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Ellanse Akıllı Dolgu

section-c1587ec

Gençleştirici etkisiyle cilde, ilerleyen yaş ile birlikte kaybetmiş olduğu hacmi kazandıran Akıllı Dolgu uygulaması, günümüzde en çok rağbet gören estetik operasyonların başında gelir.

Yaşamsal döngünün ayrılmaz bir parçası olan yaşlılık sürecinde vücudumuz, yapısal ve fonksiyonel değişimlerden geçmektedir. Fizyolojik işleyişteki bu değişimin belirtileri ise daha çok cilt dokusunda kendini gösterir.

Yaşımız ilerledikçe, cildimizin esnekliğini ve sıklığını koruyan en önemli destekleyici yapılardan bir tanesi olan Kollajen miktarında azalma meydana gelir. Cildimize esneklik ve kuvvet kazandıran Elastin lifleri de sertleşerek elastikiyetlerini kaybeder. Bu durumun ciltteki, özellikle yüzdeki belirtileri ise; ince ve derin kırışıklar, gülme çizgilerinde belirginleşme, yanaklarda aşağıya doğru sarkma ve çukurlaşma, burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına doğru inen derin çizgiler ve cilt yağ dokusunun azalması ile birlikte yüzde genel bir hacim kaybı olarak kendini gösterir.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/akilli-dolgu-22-476x590.jpg
section-50a9d83

Bu fiziksel değişimlerin geneli vücuttaki kallojenin azalmasından kaynaklanır. Bu sebeple estetik uygulamalar yapılırken kallojen üretimi sağlayabilen işlemler gerçekleştirilir.

Akıllı Dolgu Nedir?

Bir ila dört yıl arasında değişen kalıcılığı ve biyolojik emilebilirlik özellikleri ile Akıllı Dolgu, bio-uyumlu yeni nesil kollajen uyarıcıları arasında yer alır. Akıllı dolgunun içeriğindeki kollajeni uyaran ana etkin madde Polikaprolaktondur (PCL) ve dolgu ürününün %30’unu oluşturur. Dolgu karışımının %70’ini ise taşıyıcı ve hacim kaplayıcı olarak kullanılan Karboksimetil Selüloz (CMC) isimli yarı sentetik, suda çözünebilir polimer oluşturur. Uygulamada dolgunluk hissini görmemizi sağlayan CMC taşıyıcı madde genelde işlemden 1 ay sonra eriyerek yok olur.

Üretilen yeni kollajen lifleri derimizde bulunan Tip I kollajendir. Tip I kollajen vücutta bulunan en yaygın kollajendir. Diğer kolajen uyarıcı dolgu maddeleri yara iyileşme kollajeni olan ve cilde esneklik ile sağlamlık kazandıran Tip III kollajeni uyarırlar. Bu farklılık Akıllı Dolguyu diğer kollajen uyarıcı dolgulardan ayıran en önemli unsurdur.

Akıllı Dolgu Nasıl Uygulanır?

İşlem görecek bölgelere anestezik krem uygulandıktan sonra dolgu maddesi deri altına küçük miktarlarda enjekte edilir. Bu sebeple bu dolgu işlemini küçük bir dokunuş olarak adlandırabiliriz. Tedavi sonrasında günlük yaşama hemen dönülür. Uygulamadan sonra görülen hafif dolgunluk jelin yapısından kaynaklanmakla birlikte, geçici bir durumdur ve birkaç hafta içerisinde kaybolur. Vücutta yeterli miktarda kallojen oluşumu sağlanması ve tedavinin gerçek etkisini görmek için 3-4 ay beklemek gereklidir. Bu belirtilen süre sonunda ise cilt dokusunda istenen etki görülebilmekte ve cilt kalitesi ile görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanmaktadır.

Akıllı Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Akıllı dolgu uygulaması için kalıcılık süresi bir ila dört yıl arasında değişkenlik gösterir. Tedavi tekrarlandıkça kalıcılık süresi uzar.

Akıllı Dolgu Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanmaktadır?

Akıllı dolgu yöntemi yüz bölgesinde dudaklar, göz çevresi ve gözaltı kısımlarına uygulanır. Bu bölgeler dışında hacim ve lifting gereksinimi olan her bölgeye uygulanabilir.

Yüzdeki derin kırışıklıklar,
Yanaklar ve şakaklardaki hacimsel kayıplar,
Yüzdeki izler,
Yüz ovalini tekrardan elde etme,
Elleri gençleştirme,
Cilt sarkmalarını azaltma veya giderme amaçlı uygulanır.
Akıllı Dolgu Daha Mı Güvenilirdir?
Akıllı dolgu, tam biyolojik emilim sağlayan özelliği sayesinde, istenilen etki süresinin sonuna gelindiğinde normal metabolik yollarla CO2 ve su olarak vücuttan tamamen atılmaktadır.

Birçok güvenlik testinden geçmiş onaylı bir tıbbi ürün olan Akıllı dolgu, hayvansal, bitkisel veya insanlardan elde edilen herhangi bir maddeyi içermez. Ürün içeriğinde yer alan mikro kürecikler sayesinde öngörülebilir ve kontrollü bir güvenlik profili vardır. Yumuşak ve doğal görünüm ile kişinin cilt dokusu ile uyum sağlayan akıllı dolgu maddesinin bir başka önemli farkı da etkisinin 1 ayda başlayıp 4 aya kadar yavaş bir şekilde kendini gösteriyor olmasıdır. Bu durum, hızlı hacim artışı sağlamadığı için hastalar için olumlu bir farklılıktır. Diğer dolgulara oranla bu dolgunun daha güvenilir olduğu söylenebilir.

Akıllı Dolgu Kimlere Sakıncalıdır ?

Akıllı dolgu hamilelere, kortizonlu ilaç kullanan hastalara, kontrolsüz diyabet hastalarına, otoimmün hastalarına, enfeksiyonu olan hastalara, metabolik sendromu ve benzeri durumları olan kişilere uygulanamaz.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun