Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Çene Dolgusu

section-c1587ec

Jawline Dolgusu

Tıp alanında yaşanan bilimsel ve teknolojik gelişmeler ameliyatsız estetik uygulamalarında pek çok yeniliği de beraberinde getirmiştir. Bu yeniliklerin arasında ise son yıllarda çeşitleri artan dermal dolgu ürünleri öne çıkmaktadır. Özellikle dolgu ile çene estetiği, son dönemlerde oldukça tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Çene şeklimiz yüzümüz ile uyumlu ve güçlü bir çizgiye sahip olduğunda yüz oranlarının daha dengeli görünmesine yardımcı olur. Çene hattındaki çizginin belirsizliği, şekilsel ve asimetri sorunları veya hacim eksikliği ise estetik yönden yüzün yapısal bütünlüğünü bozabilmektedir.

Yüz estetiğinde profil dengesi ve yüz özelliklerinin uyumu çok önemlidir. Çenenin de oranlarındaki sorunlar düzeltildiğinde elde edilen sonuçlar çok etkileyici olabiliyor. Dolgu enjeksiyonları ile belirgin bir çene hattı sağlanabilir, yüzünüzün ve çenenizin kontürleri önemli ölçüde düzeltilerek, estetik bir çene yapısına kavuşabilirsiniz.

Çene (Jawline) Dolgusu ile Neyi Hedefliyoruz?

Dışarıdan bakıldığında güçlü bir çene şekli ve çizgisi; gençliği, canlılığı ve çekiciliği simgeler. Güçlü ve belirgin bir çeneye sahip olmak genellikle çene noktasına düz uzanan, belirgin bir sınıra sahip olmak anlamına gelir. İyi bir çene kemiği yapısı, sadece kat kat ya da yağlı olmayan bir cilt yapısı sayesinde görülebilir. Çene ucu dolgusu ile çene daha belirgin halen getirilebilir. Çeneye uygulanan dolgu ile çene ucu uzatılabilir ve öne alınabilir. Bu sayede çene ucu daha belirginleştirilmiş ve normal görünümüne kavuşturulmuş olur. Bu dolgu uygulaması hastaların gıdı bölgesindeki belirginliği azaltır ve sarkmaları toparlar, daha iyi gözükmesini sağlar.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/cene-dolgusu-22-476x580.jpg
section-50a9d83

Çene (Jawline) Dolgusunun Başlıca Uygulama Alanları Nelerdir?

* Çenedeki şekilsel sorunların düzeltilmesi,
* Çene hattının belirginleştirilmesi,
* Çenenin uzatılması,
* Çene ucunun büyütülmesi,
* Çenedeki asimetri sorunlarının düzeltilmesi,
* Çenedeki hacim eksikliğinin giderilmesi

Çene (Jawline) Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Yüzdeki hacim eksikliklerini ve kırışıklıkları gidermek için yapılan tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi çene (Jawline) dolgusunda da alerjik reaksiyon riskinin neredeyse olmaması ve güvenilir olması nedeniyle hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılır. İşlem öncesinde, kişinin yüz şekline ve hatlarına göre doğru oranı sağlayacak şekilde çenedeki sorun değerlendirilir ve dolgu enjeksiyonu uygulanacak alanlar belirlenir. Uygulama bölgesine anestezik krem sürüldükten sonra ihtiyaç duyulan alanlara mikroenjeksiyon veya kanül yardımı ile hyaluronik asit dolgular enjekte edilir.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan işlemden sonra kişi normal günlük yaşantısına rahatlıkla devam edilebilir. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyon alanlarında geçici ve kısa süreli hafif kızarıklık, şişlik ve morluk görülebilir. Uygulamanın etkileri işlemden 2 ila 3 gün sonra ortaya çıkmaktadır. İşlem sonrasında bir ila 2 gün süreyle sıcak banyodan, sauna ve hamamdan kaçınılması önerilir.

Çene (Jawline) Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Genellikle tek seans olarak uygulanan çene (Jawline) dolgusu yaklaşık 12 ila 18 ay arasında kalıcılık sağlar.

Jawline (Çene Hattı) Dolgusu Fiyatları Nedir?

Jawline çene dolgusu fiyatı hastanın ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir. Hastanın uygulama öncesi cilt durumu, dolgu işleminin ne kadarlık bir alana uygulanacağı ve bununla beraber kaç kutu dolgu maddesi kullanılacağı gibi unsurlar, Jawline çene dolgusu fiyatları noktasında değişkenliğe neden olabilmektedir. Muayene öncesinde net bir fiyat belirtmek sizleri yanıltabilir. Muayene ve fiyat bilgisi için sizi en kısa sürede kliniğimize bekliyoruz.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun