Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Blog

kolajen cilt bakımı

Kolajen Cilt Bakımı

Bugün sizlere “Kolajen nedir?” ve “Cilt bakımında kolajenin faydaları nelerdir?” bunlardan bahsetmek istiyorum.

Kolajen Nedir?

Son zamanlarda cilt bakım ürünlerinde adını sıkça duyduğumuz kolajenin ne işe yaradığını biliyor musunuz? Kolajen, aslında vücutta en bol bulunan proteinlerden biri. Cildin daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağladığı gibi kaslarda, kanda ve kemikte de daha esneklik sağlıyor. Cildin elastikiyetini artırıyor, organları koruyor ve kasları bir arada tutuyor. Vücut kolajeni genç yaşlarda sık üretirken, yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sigara ve stres gibi negatif durumlar yüzünden üretimi azalıyor. Bu noktada, özellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak için vücudun kolajen üretimini tetikleyecek takviyeler almak gerekiyor.

Cilt Bakımında Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Kolajenin tüm vücuttaki bağlayıcı etkisi, tabii ki ciltte de en büyük yansımasını gösteriyor. Vucüdun kolajen üretimini azaltmasını ilk olarak cildin sıkılığını kaybetmesi, kırışıklıkların ortaya çıkması ve cilt tonunun solgun görünmesi olarak fark ediyoruz. Peki bu etkilerin önüne nasıl geçebiliriz? Dışarıdan kolajen desteği almak ve vücudun kolajen üretimini tetiklemek için C vitamini içeren portakal, mandalina, çilek, yeşillikler, ceviz, avokado ve sarımsak gibi besinleri daha sık tüketebilirsin.

Cilt bakımında, yaşlanma belirtileriyle savaşmak için de C vitamini içeren kremler kullanmaya başlayabilirsin. C vitaminin kolajen üretimini en çok tetikleyen içerik olduğunu düşünürsek, düzenli kullanımda etkisini çok kısa bir süre içinde görebilirsin.

Kolajen Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kolajen, esnek, canlı ve genç bir cilt görünümü için çok önemli bir proteindir. Kolajen, cildin esnekliğini artırır ve kendi kendini onarmasını destekler. Cilt için tartışılmaz önemi olan kolajen (collagen) 30’lu yaşlarla beraber esnekliğini kaybeder. Bu yaşlardan itibaren kolajen üretimi yavaşlamaya başlar. Bu nedenle, kolajen özellikle 30 yaş üstü anti aging – anti wrinkle kremlerinin vazgeçilmez etken maddelerinden olmalıdır. Kozmetik ürünlerde kullanılan kolajenin çok farklı türleri vardır. Kozmetik üründe, kullanılan kolajen türünün ciltle uyumlu bir tür olması daha etkin sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. Ürünün içerdiği kolajenin özellikle ciltte kolajen üretimini destekliyor olması kullanılan cilt bakım kreminden daha etkili sonuçlar almanızı sağlayabilir. Cildin ihtiyacı ilerleyen yaşlarla birlikte hızla artar. Bu sebeple, kullanılan ürünlerin zengin içerikli olması kullanılan üründen en verimli sonuçları almanızı sağlar. Özellikle 30 – 40 yaş arası cildin hızla yaşlanma eğilimi göstermeye başladığı yaşlardır. Bu yaşlarda doğru ve zengin içerikli ürünlerle düzenli bir cilt bakımı uygulamak yaşlılık belirtilerinin daha geç kendisini göstermesine destek olur.

Kolajen Cilt Bakımı Neden Önemli?

Tüm vücutta en çok bulunan proteindir .Tendon , ligaman ,CİLT ,kıkırdak ,kemik ,damar ,gibi birçok yapıda bulunur.Cildin iskeletini oluşturan lifler kollajen ve elastin isimli moleküllerdir. Bunlar cildinizi bir ağ gibi sarıp sarmalayan ona sıkılık , esneklik ,sağlamlık sağlayan başlıca desteklerdir.

Siz yaşlandıkça kollajeni ve elastini üreten hücreler de yaşlanır. Özellikle elastin lifleri orta yaşlara doğru hızla bozulmakta , kalınlaşıp kıvrılmakta, sertleşip dağınık ve parçalı bir yapıya dönüşmektedir.

Aynı değişimler kollajen liflerinde de görülür . Tam da bu nedenle yaşlanmanın etkilerini yavaşlatabilmek için kollajeni destekleyecek hertürlü bakım önerilerimi bu yaşlarda ön plana çıkarırım.Bunların en başında benim en sevdiğim cildin içine kollajen ,hyaluronik asit ,peptid ,antioksidanlar,vitaminler içeren kokteylleri direkt enjeksiyonla vermek.

Kollajen peptidlerin bir haberci işlevi görebildiği ve kök hücreleri (fibroblastları) uyararak yeni kollajen liflerin sentezlenmesini ve yeniden düzenlenmesini tetikleyebildiği gösterilmiştir. Ek çalışmalar kollajen peptidlerin fibroblast yoğunluğunu ve dermişteki kollajen lifçiklerinin kalınlığını artırabildiğini ve cildin mekanik gücünü artırabildiğini göstermiştir.

Kollajen cilde sıkı, genç ve canlı görünümü veren esas maddedir. O zaman kollajeni sıkı tutmak için her hastamda ayrıı planlar ayrı protokoller hazırlarım. Gerek kollajen ve peptidleri cilde enjekte ederek gerek iğneli uyarılar yaparak (dermapen ,scarlet,) gerekse cildin kollajen vitamin bakımlarla sıkılaşması ve daha bir çok alternatif bakımlarla destekleriz.

Sizde doğru ürünlerle kolajen destekli cilt bakımı planlıyorsanız ön muayene için ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Güzellikle kalın…

emerge laser

Emerge Laser ile Göz Çevrenizdeki Kırışıklıklara Elveda!

Göz çevresinde yaşanan birçok problemin çözümü olabilen Emerge Laser diğer laser sistemlerinden farklı olarak ablatif olmayan bir teknoloji kullandığı için dünyada göz çevresine uygulanabilen FDA onaylı tek laserdir. Emerge Laser fraksiyonel laser teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir.
Birçoğumuzun şikayet ettiği konuların başında hiç şüphesiz göz çevresi ile ilgili sorunlar geliyor.Özellikle gözaltı bölgesinde şişlikler,morluklar,torbalanma,elastikiyet kaybı,ince kırışıklıklar 30 lu yaşlardan itibaren yavaş yavaş kendini göstermeye başlar ve yıllar içinde artar.
Bu sorunların hepsi ile savaşan EMERGE LASER göz çevresi için özel üretilmiş ve son yıllarda Amerika da sıklıkla adından söz ettiriyor.1410 nanometre bandındaki bu laser cilt yüzeyini çok tahrip etmeden termal laser enerjisini cilt altına iletir.Böylelikle diğer fraksiyonel laserlerin aksine iyileşme süresi çok daha kısadır. Diğer laserler sonrası cilt yüzeyindeki hasara bağlı kızarıklık,ödem,izler günler hatta bazen haftalar içinde iyileşirken Emerge Laser ile yapılan uygulamalarda bir veya iki gün içinde kaybolur. Aynı kuvvette laser enerjiye sahip olup iyileşme süresinin bu kadar kısa olması büyük avantaj sağlar.
Kuşkusuz Emerge Laser bir fraksiyonel laser olması itibari ile sadece göz çevresinde değil yüz bölgesinde de oldukça etkili bir tedavi şeklidir.
Emerge laser ile;
* Ciltte sıkılaşma , kollajen dokuda artış ,deri altında yenilenme ,cilt renginde açılma
* İnce kırışıklıklarda açılma gibi birçok sonuç alırız.
* Yüz ,boyun , dekolte ,ve el üstünde gençleştirme tedavilerimizde çok severek tercih ettiğim bir teknolojik enstrüman oldu Emerge Laser.
* Vücutta oluşan çatlakları silmede de iyi bir alternatifdir. Uzun bir süredir kliniğimde çatlak tedavilerinde bazen tek başına bazen çatlak mezoterapisi ile kombine uygulamaktayım.
* Dudak üstünde border çizgileri dediğimiz dudağımızı öne uzattığımızda derinleşen çizgilerin tedavisinde de Emerge Laser tedavi seçeneklerinden biridir.
* Göz çevresinde daha sıklıkla uyguladığım emerge laseri 7/10 gün ara ile 4 veya 6 seans uygularız.
Uygulama esnasında küçük batmalar şeklinde hafif bir acı hissedilir. Lokal anestezik kremle bekledikten sonra acı hissedilmez. İlk gün hafif bir kızarıklık olur. Genellikle ertesi gün kızarıklık geçer, çok hassas ciltlerde iki gün sürer.
Uygulama sonrası cildinizi nemlendirmek ve güneş koruyucu kullanmak gerekir. Yaz aylarında uygulama yapmayı tercih etmeyiz.
Göz çevresindeki genetik veya yaşlanmaya bağlı sorunlarda çok sık başvurduğum yöntemlerden biridir Emerge Laser. Diğer tedavi seçeneklerimiz göz çevresi global eye protokolü dediğimiz peeling ve mezoterapiden oluşan bir kombinasyon ve gözaltı ışık dolgusudur.
gözaltı morlukları

Gözaltı Torbaları ve Morluk Tedavisi

Gözaltı Morlukları ve Torbaları İçin Tedavi Protokolleri

Gözlerin altındaki cilt yapısı diğer bölgelere göre daha incedir ve daha hassas, daha duyarlıdır. Göz etrafındaki lenfatik dolaşım ve kan dolaşımı kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Genelde diğer lenfatik dolaşım bölgelerine göre yavaş çalışır. Yaş aldıkça göz çevresindeki yağ yastıkçıkları giderek incelir. Kan damarları görünür hale gelir. Ciltte potlaşma, esneme, kırışıklıklarda artma meydana gelir. Cilt nemi kayboldukça cilt daha da incelir.Nem yitmesi ile inceden kalına yüzeyden derine kırışıklıklar meydana gelir.

Göz çevresinde kan ve lenf dolaşımının yavaşlaması, nem kaybı aynı zamanda morarma ve torbalanma nedeni olabilir. Genelde genetik ve ailevi olan göz çevresi morluklarını arttıran bir takım faktörler de vardır.Yaşam biçimi çevresel etmenler sıkıntıları arttırıcı bir etken olabilir. Öncelikle genetik faktörlerden başlayalım.

AİLEVİ FAKTÖR

Dokuların direnci, elastikiyeti ,dolaşım seviyesi,cildin ince ya da kalın olması ve renk gibi faktörleri insanlarda doğuştan taşıdığı özelliklerle kişiden kişiye değişir.

ÇEVRESEL FAKTÖRLER

Uykusuzluk ,aşırı uyuma ,sigara,alkol,fazla tuz tüketme,kansızlık,hormon kaynaklı ilaçlar,kalp ve böbrek rahatsızlıkları,tiroid ve karaciğer hastalıkları,aşırı dikkat gerektiren işler,uzun süre ekrana bakma gibi faktörler göz çevresinde morluk ve torbalanmayı arttırabilir.

gözalti

Gözaltı Morlukları ve Torbaları İçin Uyguladığımız Tedaviler

Kliniğimize göz çevresindeki sıkıntılarını gidermek amacı ile başvuran danışanlara öncelikle ayrıntılı bir durum değerlendirmesi yapıyorum.Bu ön görüşmede göz çevresindeki problemleri ve bu problemlere yönelik en doğru tedavi yöntemini yada yöntemlerini belirliyor ve bir plan hazırlıyorum.Şunu belirtmem gerekir ben doğru kalıcı ve az riskli yöntemleri seçmek için büyük özen gösteriyorum.Bu bazen uzun ve zaman alan bir yol alsa da… Gelelim bu yöntemlerin neler olduğundan bahsetmeye…

• Gözaltı mezoterapisi
Emerge laser
• Gözaltı peelingleri
Gözaltı ışık dolgusu

Bazen bu tedavilere ek olarak, göz çevresine spesifik olmasa da ihtiyaca göre uyguladığım farklı yöntemlerde var. Kişiye bütünsel yaklaştığımda bazen gözçevresinde yaşadığı problemlere ek olarak yüzünde yaşadığı sıkıntılarda varsa örneğin Scarlet planladığımızda gözaltı gözkapağı dahil Scarlet sıkılaştırıp renk açmada son derece başarılı olur. Bir de bunu laserle kombine ettiğimizde sonuçlara inanamazsınız.

öncü hücre tedavisi

Kök Hücre & Öncü Hücre Tedavisi

Günümüzde her alanda kendinden söz ettiren kök hücre ve öncü hücre tedavisi benimde son iki yıldır keyifle uyguladığım tedavilerim arasında yerini aldı. Şimdi sizlere bu uygulama hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum.

Kök hücre nedir ? Öncü hücre tedavisi nedir?

Kök hücreler ,kendini yenileyebilme özelliğine sahip,başka özelleşmiş hücrelere farklılaşabilen hücrelerdir.Bir hasar durumunda yeni bir doku oluşturabilme ve onarımını sağlama yeteneğine sahiptirler.Erişkin kök hücreler ,farklılaşmış bir dokuda ayrışmamış halde bulunan ve kendini yenileyip sadece köken aldığı organın spesifik hücresine dönüşebilen hücrelerdir.Kök hücreler farklılaşma geçirmeden önce ara bir evre geçirirler.Bu evredeki hücrelere ÖNCÜ; ÖNCÜL HÜCRE veya progenitör hücre adı verilir. Fetal ve erişkin dokudaki ÖNCÜ HÜCRELER yarı farklılaşmışlardır ve bölünerek matür hücrelere dönüşebilirler. ÖNCÜ hücreler sadece tek tip hücreye dönüşme potansiyeline (unipotent)sahiptir.

Kök hücre tedavisi yapmak için senelerdir hastalarımızdan doku örnekleri alıp kök hücre üretimi yapan laboratuvarlara göndermekteydik ve hala da göndermekteyiz. Bu labaratuvar şartlarında aldığımız doku ve kan örnekleri haftalar içinde indüklenerek fibroblast üretimi gerçekleşmektedir.

Öncü hücre tedavisi için aldığımız doku örnekleri labaratuvara gitmeden kliniğimizde aynı anda gerçekleşmektedir. Aldığımız doku örnekleri doğal yapısının dışında bir etki veya stres veya kimyasal ile karşılaşmadan beklemeden çoğaltılarak yapılmaktadır.

Saç Dökülmelerinde Öncü Hücre Tedavisi

Sağlıklı çalışan bölgeden doku örnekleri alırız.Örneğin saç tedavileri yapacağımız bir hastamızda saçın arka enseye yakın bölümünden küçük doku örnekleri alırız.Bu bölgede saç follikülleriniz sağlıklı ve iyi çalışmaktadır.Bu doku örnekleri belirli filtrelerden ve santrifüjden geçirilerek çoğaltılmaktadır. Herhangi bir kimyasal ve enzimatik reaksiyon gerekmeden anında beklemeden hazırlanır. Ayrıştırma ve homojenizasyon işlemi beş dakika kadar sürmektedir.Toplam uygulama 30 -45 dakikada bitmektedir.Bu hazırladığım solüsyonun içinde sağlıklı çalışan öncü tüm hücreleriniz bulunmaktadır.Kliniğimde yaptığım tüm öncü hücre tedavilerimi kendi kanınızdan hazırladığım PRP inizle birleştirip öyle yapıyorum.Böylelikle mevcut öncü hücrelerinizi doğru çalış komutuyla bölgeye enjekte etmiş oluyorum ve sonuçlar çok yüz güldürücü oluyor.

Saç dökülmesi kaybı yaşayan insanlar için tek seans da oldukça kolay beklemeyi gerektirmeyen bir tedavi şeklini diğer saç tedavi protokollerimize eklemekten son derece mutluyum.

Öncü hücre tedavisi klinik ortamda kolaylıkla ve hızlı şekilde yapılabilir. Saçlı dokudan 3 mm punch biyopsi kalemi ile alınan doku örnekleri özel filtrelere yerleştirilir. Cihaza yerleştirilen örnekler ayrıştırma ve homojenizasyon adımları içeren bir işlemler zinciri ile uygulamaya hazır doku solüsyonu oluşturulması sağlanır. Kişinin hazırlanan solüsyonu saçın ön bölümüne enjekte edilir. İşlem bittikten sonra kişi normal hayatına devam eder sadece bir ya da iki gün yıkamaması gerekmektedir.

Cilt Gençleştirmede Öncü Hücre Tedavisi

Yaptığımız diğer tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kök hücre ve öncü hücrede cilt gençleştirmede oldukça doğal ve sevdiğimiz metodlar arasındadır.Kişinin sağlıkla çalışan hücre ortamını çoğaltarak kullandığımız bir solüsyon olduğu için yabancı madde enjeksiyonuna karşı olanı insanların, kendi dokuları olduğu için tercih nedeni olabilmektedir. Kendi kollajen ve elastin liflerinizi uyararak yeni kollajen sentezlenip yüzünüzün daha sıkı, daha aydınlık ve daha genç görünmesini sağlayabilir.

Yüzde öncü hücre tedavisi yapmak için yine kök hücrede olduğu gibi kulak arkasından 3mm doku biyopsi örnekleri alıp solüsyonunuzun hazırlanmasını takiben hemen beklemeden tüm yüzünüze enjekte ederiz.Bu uygulamada da kanınızı alarak PRP solüsyonunuzu hazırlayıp kök hücre öncüleriniz PRP ile birlikte enjekte etmeyi tercih ediyorum. Böylelikle aldığımız sağlıklı cilt hücreleriniz kanınızdaki ayrışmış growth faktörlerle birlikte güçlü uyarılarla çalışmaya başlar.

Genç kalabilmenin gençleşmenin en doğal formüllerinden olan öncü hücre tedavisi bilim adamlarının kozmetik sektörüne kattıkları en güzel yeniliklerden biridir. Doğru beklentilerle iyi anlayarak seçtiğiniz bu tedavi sizi son derece mutlu edecektir.

yanak inceltme

Yanak ve Yüz İnceltme Yöntemleri

Uzun yıllardır yaptığım medikal estetik uygulamalarında hep daha zarif daha lift görünmesi gerektiğini savundum. Her kadının ve her erkeğin yüzünün şahsına münhasır özelliklerinin olduğunu bunları tümden değiştirip başka bir form yaratmanın iyi olmadığını her danışan hastama anlatmaya çalıştım. İşte tam da bu noktada yüzü gençleştirirken kabalaştırmamak, balon gibi şişirmemek bilakis sıkılaştırmak lift etmek ve hatta inceltmek olduğunu da anlatmaya çalıştım. Yüzdeki uygulamalarımı planlarken önce kişinin cilt kalitesi ile ilgilendim.Kaliteli cilt sağlıkla parlar.Bunun icin yapılması gerekenler hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre planlanmalı .Daha sonra yüz seklindeki sorunlara geçilmeli.

Yüzün daha ince görünmesinin temel şartı yüzün kollajen ,elastin yapısının aktif ve sıkı olmasından geçer. Yüzün alt kısmında sarkmalar başladıysa elastikiyet kaybı varsa önce çalışmaya buradan başlamalıyız. Cilt altı kollajen aktivitesini tekrar uyarırsak bağ doku sıkılaşmaya baslar. Böylelikle sarkmalar düzelmeye başlar ve inanın yüzünüzü inceltmeye buradan başlarsanız en kalıcı yolu keşfetmiş olursunuz. Bu yüzden kliniğime düzenli her sene ziyaret eden hastalarıma her sene bu çalışma için bir yada iki yöntem mutlaka seçerim. Bu şekilde gecen zamanın ve yer çekiminin aksine sarkmaları durdurup yukarı liftin etkisini hep canlı tutmaya çalışırız . Peki bu yöntemler nelerdir…..

SCARLET

– V-LIFT [HIFU]

– AGELESS KOKTEYL

– PDO IPLER [Örumcek Ağı]

Bu yöntemlerden bir yada birkaçı kişinin yüzündeki elastikiyet kaybının derecesine göre seçilebilir. Her sene düzenli takip ettiğim hastalarım bilir her seferinde farklı bir yöntem seçmeye özen gösteririm ya da yöntemleri birleştirmenin, kombinasyonların daha güçlü sonuçlar verdiğini bilirim. Kişinin cilt yapısı ,eşlik eden cilt problemlerine göre hangi yöntemden başlayacağıma karar veririm ki bu hastanın doğru secilen yöntemle maksimum faydayı sağlaması acısından son derece önemlidir.

V-SHAPE

Sonuç itibari ile yüzde edinmek istediğimiz sekil V şeklidir. Son zamanlarda Hollywood yıldızlarından esinlenip Hollywood Yanağı ismiyle de çok anılmaktadır. Burada amaç yüzü bu şekilde şekillendirmek yüzü daha zarif, daha kontürlü daha keskin hatlı yapmaktır. Bunun için sıkça başvurduğumuz yöntemlerden bir diğeri ise;

V-LINE dir.

Bu cihaz bize yanak alt kısmındaki fazla şiş, tombul duran yağ yastıkçıklarının ameliyatsız acısız bir şekilde azalmasına ve sıkılaşmasına olanak sağlar. Yanak inceltme yöntemlerinden en yenisi ve son bir yılda en sık kullandığımız yöntem olarak yerini kliniğimizde almıştır. Bu cihazla yüzün tamda incelmesini istediğimiz kısmına ağız içinden müdahale ediyoruz. Ağız içinden müdahale ediyoruz çünkü yanakta iki adet yağ yastıkçıgı bulunmakta. Derin olana dışarıdan ulaşamadığımız için ağız içinden tam da hedefe yakin uygulama yapıp sonuç alırız.

JAWLINE-ÇENE DOLGUSU

Yanak inceltmemizi yaptığımız sıkılaştırdığımız hastalarda yaptığımız değerlendirme de eğer çene hattına ya da çene ye ihtiyacımız varsa çene dolgusu veya jawline dolgusu yaparak V şeklindeki yüzü tamamlayıcı ve önemli bir unsur olan çeneyi de böylece şekillendirmiş oluruz.
Bir kez daha belirtmek isterim ki bazen sadece çene dolgusu yaparak kişinin yüzünü V sekline getirmiş oluruz. Yukarıda bahsettiğim sorunlar yoksa tek bir çene dokunuşu yeterli olacaktır. Bazı yüzlerde tek basına dolgu uygulaması ile yüzü lift edip şekillendirip istediğimiz V görüntüsünü elde edebiliriz. Bir önceki yazımda kodlarla yüz şekillendirmeden bahsetmiştim.

Özellikle genç hastalarda genellikle tek başına dolgu uygulaması ile istediğimiz sonuçlara ulaşabilmemiz mümkündür.

AKILLI DOLGU

Yüzü şekillendirmede çok başarılı olan diğer bir uygulamamızdır. Sonuçları çok doğal olup yüzü şişirmeden şekillendirmede çok sevdiğim uygulamalardan biridir. Akıllı dolgu içerdiği polikarbolakton sayesinde aylarca hatta yıllarca kişinin kaybettiği kollajeni yeniden sentezleyip yüzdeki yasa bağlı oluşan volüm kaybını yerine koyar. Üstelik bunu en doğal şekilde yapması kalıcılığı çok uzun olması itibari ile çok talep edilen bir uygulamadır. Yine çene hattında hyalüronik asit dolgulara alternatif olarak kullanılabilir.

Akilli dolgu kendi kollajen dokunuzu canlandırdığı için çok kıymetli bir maddedir.Son yıllarda değeri daha iyi anlaşılmıştır. Hastayı bu konuda doğru bilgilendirdiğimizde tercih nedeni olmaktadır. Şahsen kendi anti-aging programımda da muhakkak tercih ettiğim bir yöntemdir.

Gördüğünüz üzere yanak inceltme de kişinin yüz yapısına göre seçeceğiniz bir çok alternatif mevcuttur.

Sunuda unutmamak gerekir. Eğer kişinin çene kaslarında aşırı sokmaya bağlı bir büyüme varsa herşeyden önce MASSETER BOTOKS uygulaması yapmak gerekir. Bu yanak inceltmede son derece önemli bir detaydır. Masseter Botoksu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yine sitede ki bu başlıktaki yazımızda bulabilirsiniz.

kodlar

Yüzü Yeniden Canlandıran Kodlar

Yüz estetiği alanında her geçen gün daha yeni daha doğal tedavi yaklaşımları ortaya çıkıyor,ve ben bu tedavileri heyecanla takip edip size aktarmaya çalışıyorum.

Kodlarla estetik uygulamalar son derece yenilikçi ve doğal bir tedavi yaklaşımıdır.Yüz anatomisinin prensiplerini kullanan bu kodlar,doğal mimik hareketlerini koruyarak adım adım hacim kazandırır ve yeniden yapılandırır.Dinlenme halinde veya mimiklerimiz aktif halde iken yüzümüzün verdiği mesajlar,başkaları tarafından nasıl algılandığımızı veya kendimizi nasıl hissettiğimizi belirlediği için önemlidir.

Kodlarla yaptığımız uygulamalarda hissetmediğimiz halde bizi yorgun veya kızgın gibi gösteren negatif duygusal ifadeleri azaltmada yardımcı olabilir.Çekicilik veya genç görünüm gibi olumlu duygusal ifadeleri de söz konusu yaklaşımla güçlendirmek mümkün olabilmektedir.

Hastanız Görünümü Hakkında Neler Hissediyor?

Hastanızın dış görünümünün kendisini nasıl hissettiğiyle yakın ilişkili olduğunu biliyoruz.Hastanızın istediği gibi bir görünüme kavuşmasına ve kendisini istediği gibi hissetmesine yardım etmek için memnuniyetsizliklerinin gerçek nedenine yönelik bir tedavi planı hazırlarken birlikte çalışmalısınız.

Peki Bunu Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?

1. Hastanızın görünümü hakkında nasıl hissettiği ve bunun nedenleri üzerine birlikte düşünerek
2. Gerçekleştireceğiniz tedavi ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme yaparak
3. Hastanızın istediği sonuçlara ulaşmasına yardım edecek sorunlu bölgeleri belirleyerek

Hastanıza Nasıl Görünmek İstediğiyle İlgili Sorular Sorun

• Daha az yorgun görünmek istiyorum
• Daha az kızgın görünmek istiyorum
• Daha az üzgün görünmek istiyorum
• Daha az sarkık bir görünüm istiyorum
• Daha genç görünmek istiyorum
• Daha çekici görünmek istiyorum
• Daha kadınsı/maskülen görünmek istiyorum…

Aldığınız cevaplara göre yapacağınız planı belirlemek daha doğru olur.Hastanızdan en fazla iyileştirmek istediği üç bölgeyi belirtmesini isteyin.İlgi duyulan bölgeleri tartışırken yapacağınız tedavi ve sonuçları ile ilgili gerçekçi ve doğru bilgilendirmeleri yapın.

Güzellik kavramı etnik kökene göre değişebilmesine rağmen ,insanlar yüz güzelliğini tanımlarken ortak bir görüşe sahiptir.

Simetri, Denge ve Uyum

Kodlarla tedavi yaklaşımı ,daha öncede belirttiğm gibi tüm bu mesajları ifadeleri önemsiyerek doğru bölgeleri hedeflemek için yüz anatomisinin prensiplerini kullanmaktadır.

İstenen sonuç: Daha Az Kızgın Görünüm

• Gözlerin çevresindeki çizgileri azaltmak botoks uygulaması ile mümkündür
• Dudaklara hacim ve yapı kazandırarak(dudak dolgusu veya dudak gençleştirme)
• Çene hattını belirginleştirmek(jawline,çene ucu dolgu)

Daha Az Üzgün Görünüm

• Daha enerjik ve açık bir görünüm için kaşları, göz altı ve şakak bölgelerini kaldırıp belirginleştirmek
• Genel cilt kalitesini ve hidrasyonu iyileştirmek.(bunun için yaptığım matrix aşısı ve ageless enjeksiyonu çok uygundur)
Nazolabial ve marionette çizgileri azaltmak için dolgu uygulamaları

Daha Az Sarkık Görünüm

• Cilt altı kollajeni uyarmak ve sıkılaştırmak için cihazlardan destek alınabilir. V-lift veya Scarlet den destek alınabilir
• Çene ve çene hattını belirginleştirmek (jawline)
• Daha belirgin bir görünüm için yanak kemik üzerine dolgu uygulaması

Daha Çekici Görünüm

• Göz çevresindeki çizgileri azaltmak
Elmacık kemik üzerine yapılan dolgu ile yanakları kaldırmak
• Dudaklara hacim kazandırarak ideal dudak yapısını oluşturmak

Doğallık,gençlik ve güzellik adına yaptığımız tüm çalışmalara dair yenilikçi yaklaşımları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun