Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Blog

yanak inceltme

Yanak ve Yüz İnceltme Yöntemleri

Uzun yıllardır yaptığım medikal estetik uygulamalarında hep daha zarif daha lift görünmesi gerektiğini savundum. Her kadının ve her erkeğin yüzünün şahsına münhasır özelliklerinin olduğunu bunları tümden değiştirip başka bir form yaratmanın iyi olmadığını her danışan hastama anlatmaya çalıştım. İşte tam da bu noktada yüzü gençleştirirken kabalaştırmamak, balon gibi şişirmemek bilakis sıkılaştırmak lift etmek ve hatta inceltmek olduğunu da anlatmaya çalıştım. Yüzdeki uygulamalarımı planlarken önce kişinin cilt kalitesi ile ilgilendim.Kaliteli cilt sağlıkla parlar.Bunun icin yapılması gerekenler hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre planlanmalı .Daha sonra yüz seklindeki sorunlara geçilmeli.

Yüzün daha ince görünmesinin temel şartı yüzün kollajen ,elastin yapısının aktif ve sıkı olmasından geçer. Yüzün alt kısmında sarkmalar başladıysa elastikiyet kaybı varsa önce çalışmaya buradan başlamalıyız. Cilt altı kollajen aktivitesini tekrar uyarırsak bağ doku sıkılaşmaya baslar. Böylelikle sarkmalar düzelmeye başlar ve inanın yüzünüzü inceltmeye buradan başlarsanız en kalıcı yolu keşfetmiş olursunuz. Bu yüzden kliniğime düzenli her sene ziyaret eden hastalarıma her sene bu çalışma için bir yada iki yöntem mutlaka seçerim. Bu şekilde gecen zamanın ve yer çekiminin aksine sarkmaları durdurup yukarı liftin etkisini hep canlı tutmaya çalışırız . Peki bu yöntemler nelerdir…..

SCARLET

– V-LIFT [HIFU]

– AGELESS KOKTEYL

– PDO IPLER [Örumcek Ağı]

Bu yöntemlerden bir yada birkaçı kişinin yüzündeki elastikiyet kaybının derecesine göre seçilebilir. Her sene düzenli takip ettiğim hastalarım bilir her seferinde farklı bir yöntem seçmeye özen gösteririm ya da yöntemleri birleştirmenin, kombinasyonların daha güçlü sonuçlar verdiğini bilirim. Kişinin cilt yapısı ,eşlik eden cilt problemlerine göre hangi yöntemden başlayacağıma karar veririm ki bu hastanın doğru secilen yöntemle maksimum faydayı sağlaması acısından son derece önemlidir.

V-SHAPE

Sonuç itibari ile yüzde edinmek istediğimiz sekil V şeklidir. Son zamanlarda Hollywood yıldızlarından esinlenip Hollywood Yanağı ismiyle de çok anılmaktadır. Burada amaç yüzü bu şekilde şekillendirmek yüzü daha zarif, daha kontürlü daha keskin hatlı yapmaktır. Bunun için sıkça başvurduğumuz yöntemlerden bir diğeri ise;

V-LINE dir.

Bu cihaz bize yanak alt kısmındaki fazla şiş, tombul duran yağ yastıkçıklarının ameliyatsız acısız bir şekilde azalmasına ve sıkılaşmasına olanak sağlar. Yanak inceltme yöntemlerinden en yenisi ve son bir yılda en sık kullandığımız yöntem olarak yerini kliniğimizde almıştır. Bu cihazla yüzün tamda incelmesini istediğimiz kısmına ağız içinden müdahale ediyoruz. Ağız içinden müdahale ediyoruz çünkü yanakta iki adet yağ yastıkçıgı bulunmakta. Derin olana dışarıdan ulaşamadığımız için ağız içinden tam da hedefe yakin uygulama yapıp sonuç alırız.

JAWLINE-ÇENE DOLGUSU

Yanak inceltmemizi yaptığımız sıkılaştırdığımız hastalarda yaptığımız değerlendirme de eğer çene hattına ya da çene ye ihtiyacımız varsa çene dolgusu veya jawline dolgusu yaparak V şeklindeki yüzü tamamlayıcı ve önemli bir unsur olan çeneyi de böylece şekillendirmiş oluruz.
Bir kez daha belirtmek isterim ki bazen sadece çene dolgusu yaparak kişinin yüzünü V sekline getirmiş oluruz. Yukarıda bahsettiğim sorunlar yoksa tek bir çene dokunuşu yeterli olacaktır. Bazı yüzlerde tek basına dolgu uygulaması ile yüzü lift edip şekillendirip istediğimiz V görüntüsünü elde edebiliriz. Bir önceki yazımda kodlarla yüz şekillendirmeden bahsetmiştim.

Özellikle genç hastalarda genellikle tek başına dolgu uygulaması ile istediğimiz sonuçlara ulaşabilmemiz mümkündür.

AKILLI DOLGU

Yüzü şekillendirmede çok başarılı olan diğer bir uygulamamızdır. Sonuçları çok doğal olup yüzü şişirmeden şekillendirmede çok sevdiğim uygulamalardan biridir. Akıllı dolgu içerdiği polikarbolakton sayesinde aylarca hatta yıllarca kişinin kaybettiği kollajeni yeniden sentezleyip yüzdeki yasa bağlı oluşan volüm kaybını yerine koyar. Üstelik bunu en doğal şekilde yapması kalıcılığı çok uzun olması itibari ile çok talep edilen bir uygulamadır. Yine çene hattında hyalüronik asit dolgulara alternatif olarak kullanılabilir.

Akilli dolgu kendi kollajen dokunuzu canlandırdığı için çok kıymetli bir maddedir.Son yıllarda değeri daha iyi anlaşılmıştır. Hastayı bu konuda doğru bilgilendirdiğimizde tercih nedeni olmaktadır. Şahsen kendi anti-aging programımda da muhakkak tercih ettiğim bir yöntemdir.

Gördüğünüz üzere yanak inceltme de kişinin yüz yapısına göre seçeceğiniz bir çok alternatif mevcuttur.

Sunuda unutmamak gerekir. Eğer kişinin çene kaslarında aşırı sokmaya bağlı bir büyüme varsa herşeyden önce MASSETER BOTOKS uygulaması yapmak gerekir. Bu yanak inceltmede son derece önemli bir detaydır. Masseter Botoksu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yine sitede ki bu başlıktaki yazımızda bulabilirsiniz.

kodlar

Yüzü Yeniden Canlandıran Kodlar

Yüz estetiği alanında her geçen gün daha yeni daha doğal tedavi yaklaşımları ortaya çıkıyor,ve ben bu tedavileri heyecanla takip edip size aktarmaya çalışıyorum.

Kodlarla estetik uygulamalar son derece yenilikçi ve doğal bir tedavi yaklaşımıdır.Yüz anatomisinin prensiplerini kullanan bu kodlar,doğal mimik hareketlerini koruyarak adım adım hacim kazandırır ve yeniden yapılandırır.Dinlenme halinde veya mimiklerimiz aktif halde iken yüzümüzün verdiği mesajlar,başkaları tarafından nasıl algılandığımızı veya kendimizi nasıl hissettiğimizi belirlediği için önemlidir.

Kodlarla yaptığımız uygulamalarda hissetmediğimiz halde bizi yorgun veya kızgın gibi gösteren negatif duygusal ifadeleri azaltmada yardımcı olabilir.Çekicilik veya genç görünüm gibi olumlu duygusal ifadeleri de söz konusu yaklaşımla güçlendirmek mümkün olabilmektedir.

Hastanız Görünümü Hakkında Neler Hissediyor?

Hastanızın dış görünümünün kendisini nasıl hissettiğiyle yakın ilişkili olduğunu biliyoruz.Hastanızın istediği gibi bir görünüme kavuşmasına ve kendisini istediği gibi hissetmesine yardım etmek için memnuniyetsizliklerinin gerçek nedenine yönelik bir tedavi planı hazırlarken birlikte çalışmalısınız.

Peki Bunu Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?

1. Hastanızın görünümü hakkında nasıl hissettiği ve bunun nedenleri üzerine birlikte düşünerek
2. Gerçekleştireceğiniz tedavi ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme yaparak
3. Hastanızın istediği sonuçlara ulaşmasına yardım edecek sorunlu bölgeleri belirleyerek

Hastanıza Nasıl Görünmek İstediğiyle İlgili Sorular Sorun

• Daha az yorgun görünmek istiyorum
• Daha az kızgın görünmek istiyorum
• Daha az üzgün görünmek istiyorum
• Daha az sarkık bir görünüm istiyorum
• Daha genç görünmek istiyorum
• Daha çekici görünmek istiyorum
• Daha kadınsı/maskülen görünmek istiyorum…

Aldığınız cevaplara göre yapacağınız planı belirlemek daha doğru olur.Hastanızdan en fazla iyileştirmek istediği üç bölgeyi belirtmesini isteyin.İlgi duyulan bölgeleri tartışırken yapacağınız tedavi ve sonuçları ile ilgili gerçekçi ve doğru bilgilendirmeleri yapın.

Güzellik kavramı etnik kökene göre değişebilmesine rağmen ,insanlar yüz güzelliğini tanımlarken ortak bir görüşe sahiptir.

Simetri, Denge ve Uyum

Kodlarla tedavi yaklaşımı ,daha öncede belirttiğm gibi tüm bu mesajları ifadeleri önemsiyerek doğru bölgeleri hedeflemek için yüz anatomisinin prensiplerini kullanmaktadır.

İstenen sonuç: Daha Az Kızgın Görünüm

• Gözlerin çevresindeki çizgileri azaltmak botoks uygulaması ile mümkündür
• Dudaklara hacim ve yapı kazandırarak(dudak dolgusu veya dudak gençleştirme)
• Çene hattını belirginleştirmek(jawline,çene ucu dolgu)

Daha Az Üzgün Görünüm

• Daha enerjik ve açık bir görünüm için kaşları, göz altı ve şakak bölgelerini kaldırıp belirginleştirmek
• Genel cilt kalitesini ve hidrasyonu iyileştirmek.(bunun için yaptığım matrix aşısı ve ageless enjeksiyonu çok uygundur)
Nazolabial ve marionette çizgileri azaltmak için dolgu uygulamaları

Daha Az Sarkık Görünüm

• Cilt altı kollajeni uyarmak ve sıkılaştırmak için cihazlardan destek alınabilir. V-lift veya Scarlet den destek alınabilir
• Çene ve çene hattını belirginleştirmek (jawline)
• Daha belirgin bir görünüm için yanak kemik üzerine dolgu uygulaması

Daha Çekici Görünüm

• Göz çevresindeki çizgileri azaltmak
Elmacık kemik üzerine yapılan dolgu ile yanakları kaldırmak
• Dudaklara hacim kazandırarak ideal dudak yapısını oluşturmak

Doğallık,gençlik ve güzellik adına yaptığımız tüm çalışmalara dair yenilikçi yaklaşımları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun