Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Kadıköy

Ozon Terapi ile Bel-Boyun Fıtıklarının Tedavisi

section-c1587ec

Bel ya da boyun fıtıklarını tedavi etmek amacı ile fıtığa neden olan omurlar arsındaki disklerin içersine ozon gazı verilir. Bu işlem, tıbbi literatürde Ozon Diskolizis, Ozon diskektomi, ozon nükleolizis başlıkları altında sunulmaktadır. Aslında diskektomi deyimi tıbbi anlam olarak diskin kesilip çıkarılması işlemine verilen addır. Fakat ozon ile yapılan çalışmalar, bel ya da boyun fıtığı nedeni ile ameliyat olan hastaların sonuçlarına eş başarı sağladığı için “ ozon mikrodiskektomi “ ya da “ozon diskektomi” başlığı altında birçok makalenin konusu olmuş ve bu adla anılmaya başlanmıştır.

Ozon ile yapılan bel-boyun fıtığı tedavilerinde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Hasta narkoz almamakta işlem 5 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleşmekte ve işlemden sonra hasta hemen evine yürüyerek gidebilmektedir. İşlemden hemen sonra fıtık ağrısı hemen geçmeyebilir birkaç gün beklemek gerekir.

https://www.ozguresencetiner.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/eklem-rahatsizliklari-66-476x580.jpg
section-50a9d83

Ozon mikro diskektomi için ameliyathane koşulları gerekmektedir ve kısmen daha invaziv bir yöntemdir. Lokal ozon uygulaması ile de muayenehane koşullarında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ozonun sistemik ve lokal uygulaması ile diskte kanlanma artışı sağlanır ve ödemin geçmesi ile de disk kısmen küçülerek sinire yaptığı bası ortadan kalkar ve klinik iyileşme sağlanır. Fıtıklarda lokal ozon ve sistemik ozon uygulamasında çoklu seanslar gerekebilmektedir.

Bel ve boyun fıtıklarında , diskte kopma yok ise ve kesin ameliyat endikasyonu belirtilmemiş ise , ilaç ve fizik tedavi ile sonuç alınamayan durumlarda dahi ozon tedavisi ve kuru iğneleme tedavisi kombinasyonu ile mükemmel sonuçlar alınabilmektedir. Ozon tedavisi ,ameliyat öncesi fıtıklarda mutlaka denenmesi gereken , tecrübeli ellerde çok faydalı hem de zararsız bir yöntemdir.

Daha detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımızla görüşmek için +90 555 554 54 00 numaralı telefonu arayabilir veya aynı numaradan whatsapp dan yazabilirsiniz. MR filmlerinizin raporlarını göndererek yorum alabilirsiniz.

Fiyat bilgisi almak için bize bir mesaj gönderin!
FİYAT AL
section-9c6c110
Logo
Goethe’nin dediği gibi ‘‘Güzellik, her yerde hoş karşılanan bir misafirdir.’’ Kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi bir kahvemizi içmeye bekleriz

Bizden Haberdar Olun